- Na području PS Visoko nije bilo prijavljenih krivičnih djela.
- Evidentiran je jedan slučaj narušavanja javnog reda i mira naročito drskim ponašanjem.
- Nije bilo izvršenih uviđaja saobraćajnih nezgoda.
- Policijski službenici kontrolisali su 25 vozača i vozila kojom prilikom su uručili ukupno 18 prekršajnih naloga. Prema strukturi prekršaja vozači su sankcionisani za prekršaje počinjene u saobraćaju kao što su: upravljanje vozilom pod dejstvom alkohola (4 vozača), nepoštivanje obaveza vozača prema pješacima, prekoračenje brzine, nepropisno parkiranje itd.
- Na zahtjev građana izvršene su 3 intervencije.
U svim navedenim slučajevima intervenisali su policijski službenici i protiv počinilaca preduzeli zakonom predviđene mjere i radnje.
NAPOMENA: Od 03.12.2019. godine na više lokacija i u planiranim dnevnim i noćnim terminima, aktivan je novi mobilni radarski sistem Trucam.
Rasporede radarskih kontrola na području ove PS možete pratiti na portalu BIHAMK-a, na linku https://bihamk.ba/bs/spi/radari#
S poštovanjem.
POLICIJSKA STANICA VISOKO